Jak odblokować wszystkie frakcje w Medieval II: Total War

Normalnie by odblokować wszystkie frakcje należy przejść kampanię jedną z kilku początkowych o spełnić określone warunki. Jest to czasochłonne i mało satysfakcjonujące w momencie, gdy wreszcie kończy się kampanie, a tu okazuję się, że frakcja, o którą się walczyło, nie została odblokowana.

Aby odblokować frakcję, trzeba ją zniszczyć w czasie gry, grając jedną z pięciu początkowych. Razem są 22 grywalne frakcje. Tym sposobem, który dziś pokażę, można odblokować zarówno wszystkie frakcje grywalne (czyli te 22), jak i 5 kierowanych przez komputer (jako że nie są to frakcje przystosowane do gracza mogą pojawić się problemy)

Należy wejść do katalogu gdzie zainstalowało się grę. W moim przypadku to

C:\Gry\Steam\steamapps\common\Medieval II Total War

A następnie w

\data\world\maps\campaign\imperial_campaign 2

Należy wejść we właściwości pliku tekstowego descr_strat.txt i odznaczyć opcje tylko to odczytu, następnie przenieść wszystkie frakcje z kategorii unlockable do playable . Frakcje nonplayable też można przenieść, ale jak już wspominałem, mogą pojawić się wtedy problemy podczas gry. Wtedy wystarczy przenieść je z powrotem do nonplayable , aby ich nie było. Po zapisaniu pliku można już grać wszystkimi frakcjami.

1 polubienie