Counter-Strike: Global Offensive został usunięty ze steam!

Co stało się z CS:GO?

Dzisiejszego ranka gracze spotkali się ze sporym zdziwieniem, ponieważ strona Counter-Strike: Global Offensive całkowicie znikła ze sklepu Steam. Oficjalny powód usunięcia kultowego tytułu z platformy Steam nie został jeszcze ujawniony, a cała akcja obeszła się bez większego rozgłosu ze strony platformy, jak i samych mediów. Możliwe, że jest to niecelowy błąd, ponieważ nie tylko CS:GO zostało usunięte z platformy.

Gracze, którzy aktualnie posiadają zakupioną lub pobraną grę dalej mają do niej dostęp z poziomu biblioteki. Niektóre osoby zgłaszają brak achivementów zdobytych w grze, co może sugerować “nowy rozdział” po powrocie tytułu do sklepu.

Co będzie dalej?

Według nieoficjalnych przecieków z reddita jest to zapowiedź całkowicie nowej wersji Counter-Strike, która została zbudowana na kompletnie przebudowanym silniku source 2.0. Nowy silnik ma charakteryzować się bardziej realistyczną fizyką, większą wydajnością i lepszą jakością grafiki.


Aktualizacja

Steam potwierdził, że gra została usunięta w wyniku błędu. CS:GO można pobierać ponownie z Counter-Strike: Global Offensive on Steam.