GamesLeague.pl | Coś więcej niż e-sport

Witajcie!

Chciałbym Wam zaprezentować jeszcze raz, odświeżony projekt mojego życia. Poprzedni projekt mimo wcześniejszych obaw wyszedł nawet lepiej niż myślałem, także przemyślałem go jeszcze jeden raz i rozszerzyłem go do jednego dużego projektu, pod który mogę podpinać inne mniejsze, tak aby było to przejrzyste i nie wszystko było “pod jednym logiem”.

Tak powstaje “Games League”. Bardziej rozbudowany następca poprzednika, który oprócz zajmowania się e-sportem ma zajmować się sprawami, które nie są z nim ściśle związane. Tak powstał między innymi pomysł stworzenia “organizacji” e-sportowej jako właśnie jeden z pod projektów, która na dzień dzisiejszy radzi sobie bardzo dobrze i jestem zadowolony z jej rozwoju.
Projekt ten w założeniu oprócz tworzenia turniejów online, ma działać, aby rozwijać e-sport pierwotnie w kraju, ale celem jest dojście przynajmniej do poziomu, gdy będzie można powiedzieć, że nie jest to już tylko zabawa na polskim rynku. Idąc zasadą “grubo albo wcale” wyznaczamy sobie cele, które może na pierwszy rzut oka są nierealne, lecz uważamy, że ciężką pracą można wiele osiągnąć, nawet najtrudniejsze plany. Pierwszym takim celem jest uderzenie w wydarzenia e-sportowe, gdyż co może integrować bardziej niż spotkanie twarzą w twarz, a nie tylko przez połączenie sieciowe na serwerze, dlatego też planujemy w przyszłości zacząć tworzyć “eventy e-sportowe”, na których te turnieje byłyby rozgrywane.

Tutaj jednak chciałbym przedstawić aktualnie kilka moich głównych pod projektów związanych z całym projektem, gdyż cały projekt myślę, że już dobrze przedstawiłem wyżej.

  • Strona WWW
    Nasza strona, może nie jest graficznym cudem, lecz tutaj chciałem nie komplikować sprawy, gdyż jest to tylko punkt wejścia dla reszty projektu i miejsce, gdzie można je przedstawić użytkownikowi tak, aby wiedział o co w nim chodzi.
    Nie jest ona jeszcze “dokończona”, gdyż duża część tekstu, która na stronę ma wejść nie jest jeszcze do końca sprawdzona oraz trzeba poczekać na ukończenie graficznych aspektów tej “prezentacji”.

  • Platforma gamingowa
    Ten pod projekt nie został jeszcze wypuszczony i jest to dokładny zamysł tego co poprzedni projekt miał oferować, lecz w nieco odkrojonej od innych formie. Założenie jest takie, iż ma on oferować możliwość rywalizacji w turniejach oraz innych meczach między drużynami, użytkownikami, aby mogli oni cały czas szkolić się i sprawdzać swoje umiejętności.

  • Serwer TeamSpeak3
    Nie zaskoczę nikogo na wstępie dodając, iż nie jest to jakiś szczególnie wybitny serwer TeamSpeak, według niektórych może mu brakować wielu funkcji z większych serwerów, lecz dla mnie ważniejsza jest jego społeczność niż odklepywanie “marketingowych formułek” na zasadzie “my mamy teleporter klanowy, boty muzyczne dla klanów” czy inne bardziej techniczne aspekty. Założenie jest proste - użytkownicy mają mieć możliwość porozmawiania w dobrej jakości nie martwiąc się o stabilność tych rozmów, czy bezpieczeństwo swoich danych, gdyż my chcemy właśnie te 3 podstawowe aspekty zapewnić, reszta jest jedynie dodatkiem, wisienką na torcie dla całości.
    Chciałbym Was tam serdecznie zaprosić bez głupich obiecanek, czego to ten serwer nie posiada i czego nie będzie posiadał.
    Połączyć się z serwerem można przez: ts.gamesleague.pl

  • Serwer Discord (Discord)
    To jest jedna z nowszych pod projektów i powstał on jedynie w celu luźnych rozmów na różne tematy, czy pogrania w różne tworzone “mini gierki”. Na obecną chwilę ma on integrować ze sobą powstającą społeczność, gdyż co ma pomóc projektowi jak nie społeczność? Jego powstanie ma pomóc w utrzymywaniu kontaktu ze społecznością jak i samej komunikacji wewnątrz niej.

  • Forum
    Forum to też jedna z nowszych rzeczy i jest jeszcze w mocnym nieładzie, lecz staram się doprowadzić go do zamysłu jakie na nie mam jak najszybciej. Jaki to zamysł? Pierwotnie ma on tą samą rolę co serwer Discord, czyli skupiać społeczność, lecz chcę, aby zostało ono bardziej wielotematyczne i łączyło ludzi o różnych pasjach, nawet nie związanych z e-sportem. Chcę także by stało się ono miejscem, które będzie łączyło mniejsze projekty, aby skoordynować ich pracę w tym jednym miejscu, gdyż zarządzanie np. kilkoma forami byłoby nieco głupie prawda?

  • Projekt sieci serwerów Games Arena
    Do pod projektów dołącza również projekt sieci serwerów do gier typowo e-sportowych, ale i nie tylko. W obrębie tego projektu myślę, że kiedyś uda mi się wprowadzić również automatyczną obsługę serwerów treningowych dla drużyn.

Kończąc tą dość długą prezentację myślę, że dobrze wytłumaczyłem działanie całego projektu. Myślę, że jak poprzedni przyjmie się on tutaj dość ciepło, lecz za konstruktywną krytykę też będę wdzięczny, gdyż gdyby nie ona nie byłoby rozwoju, bo to może dać pogląd na co trzeba zwrócić uwagę i co należy w pierwszej kolejności ulepszyć/zmienić.

Dziękuję wytrwałym za przeczytanie całości i życzę miłego rana/południa/popołudnia/wieczoru/dnia/nocy :wink:

1 polubienie

tak tak i jeszcze raz tak !

Domena projektu wygasła. Temat został zarchiwizowany .