Jak naprawić tryb hotseat w Medieval II: Total War

Chcieliście kiedyś pograć w Medieval II: Total War w trybie multiplayer? Bitwy online, choć fajne nie wystarczały, a w “gorące krzesło” nie dało się normalnie grać? Otóż jest na to kilka sposobów.

Najbardziej narzucającym się rozwiązaniem jest kupienie jednej z odsłon serii, które miały normalny tryb multiplayer przez internet. Jeśli jesteście zagorzałymi zwolennikami tej części tak jak ja i jedyne czego brakuje Wam do szczęścia to tryb hotseat, który nie zsyła egipskich ciemności, które pojawiają się w trakcie ruchów AI, to czytajcie dalej. Ta ciemność zakrywająca mapę jest nie do przełknięcia głównie z powodu tego, że bitwy w momencie, gdy zaatakuje sztuczna inteligencja są rozgrywane automatycznie, a gra nawet nas o tym nie powiadamia. Żeby to naprawić, trzeba zastosować się do poniższej instrukcji. Powinno to też ukazać tryb hotseat, jeśli w czyjejś grze nigdzie go nie widać.

Należy znaleźć i otworzyć plik preferences.txt w plikach gry. Są tam zapisywane wszelkie ustawienia związane z grą.
Naszym oczom ukaże się kolumna różnych ustawień. Należy odnaleźć konkretnie te opcje i je podmienić z poniższymi. Jeśli nie istnieją, to trzeba je utworzyć.

[hotseat]
turns = 0
scroll = 0
autoresolve_battles = 0
disable_console = 0
disable_papal_elections = 1
save_prefs = 1
update_ai_camera = 1
validate_diplomacy = 1

[misc]
unlock_campaign = true

[multiplayer]
playable = true

Potem trzeba zapisać i zaznaczyć we właściwościach pliku tylko do odczytu. To powinno całkiem rozwiązać problem ciemności w grze.