Jak sortować filmy na YouTube według czasu?

Jak już pewnie wiecie od pewnego czasu YouTube usunął opcję “Sortuj według” na liście filmów kanału. Istnieje jednak możliwość na wyświetlenie filmów z danego roku za pomocą ukrytej wyszukiwarki w menu kanału.

Jak sortować filmy według roku na YouTube?

Aby zobaczyć najstarsze filmy szukając ich za pomocą roku dodania na kanał należy kliknąć w ikonę wyszukiwarki po przejściu na kanał YouTube. Jeśli z jakiegoś powodu nie widzimy tej ikony jak na zrzucie ekranu wyżej, należy kliknąć ikonę prawej strzałki aż do wyświetlenia jej.

Kolejnym krokiem jest wpisanie w wyszukiwarkę frazy “before:LICZBA”, gdzie LICZBA to rok kalendarzowy, który nas interesuje. Przykład: before:2017

Jeśli na kanale nie ma filmów z danego roku, zobaczymy powyższy komunikat. Warto wtedy spróbować wpisać wyższy rok aż do skutku.

Tym sposobem uzyskujemy listę filmów z danego roku w wybranym kanale. Nie jest to rozwiązanie idealne, lecz skutecznie zastępuje usuniętą przez Google opcję sortowania.

Jeśli ten poradnik Ci się spodobał, zostaw :heart: pod tym tematem, a jeśli znasz inne sposoby, koniecznie podziel się nimi w poście poniżej.