Jak usunąć skrypty w Medieval II: Total War

Skrypty w modach zazwyczaj wzbogacają grę. Niektóre są wkurzające w jednych modach, a w innych nie. Na przykład garrison script jest bardzo nieprzyjemny, gdy atakujesz puste miasto, a w nim pojawia się pełna armia jak to się dzieje często w Call of Warhammer: Beginning of the end times.

Może się pojawić również dobrze skonfigurowany ten skrypt jak to ma miejsce w Third Age: Divide and Conquer. Inne skrypty jak na przykład spawn army w wyżej już wspomnianym Botet sprawia, że jednak nie da się poprowadzić motłochu na podbój świata. Gdy usunąłem ten skrypt gra stała się bardzo łatwa, a przez co nudna.

Tak więc aby usunąć konkretny skrypt, należy włączyć ten notatnik (zauważyliście, że Medieval 2 jest tak dobrą grą, że to, co w innych jest możliwe tylko za pomocą modów, tu da się zrobić w notatniku?).

M2TW/mods/(nazwa_moda)/data/world/maps/campaign/imperial_campaign/campaign_script.txt

Po otworzeniu ukaże się naszym oczom mniej lub bardziej zrozumiała kolumna tekstu. Nie należy zwracać uwagi na nic, co nie jest oznaczone mnóstwem ukośników. Pomiędzy ukośnikami znajdują się bowiem nazwy skryptów. Polecam użyć wyszukiwania, gdyż tego jest naprawdę dużo.

Gdy znajdziemy nasz skrypt, wystarczy usunąć tę nazwę i wszystko, co pod nią aż dojdzie do kolejnego skryptu. Potem trzeba tylko zapisać plik i gotowe (save gry nie będzie kompatybilny).

Osobiście uważam, że większość skryptów jest pomyślana dobrze i nie należy ich usuwać, bo coś, co może się wydawać niepotrzebne czy wręcz wredne wobec gracza, tak naprawdę sprawia, że gra ma sens.