[PORADNIK] Jak stworzyć animowaną ikonę serwera FiveM (gif)

Witajcie, w tym poradniku przedstawię prosty sposób na stworzenie animowanej ikony naszego serwera FiveM na liście (servers.fivem.net). Kluczem do stworzenia animacji jest użycie standardu APNG, co umożliwia obejście ograniczeń nałożonych przez programistów projektu FiveM dla plików .gif.

Aby to zrobić wystarczy przejść na stronę Animated PNG (APNG) Maker, następnie wybrać interesujące nas obrazy w formacie .png (minium dwa). Ważne jest, aby każdy z nich miał wymiary 96 na 96 pikseli. Po załadowaniu naszych plików możemy przejść do opcjonalnego zwiększenia czasu pojawiania się naszych obrazów (Delay), oraz dodania efektów przejścia w sekcji Effects.

Ostatnim krokiem jest kliknięcie przycisku Make APNG!, a następnie pobranie pliku za pomocą przycisku Save. Na komputer zostanie pobrany plik w formacie .png (apng).

Pobrany plik wystarczy zastąpić aktualnym plikiem odpowiadającym za logo w plikach serwera, a następnie wykonać restart serwera FiveM.


Szukasz hostingu dla swojego serwera FiveM? Sprawdź ofertę firmy Hetzner. Po rejestracji otrzymasz €20 na dowolony serwer cloud vps.


Poradnik zweryfikowany przez: ANYForum.pl