Zmiany w League of Legends w sezonie 14

League of Legends to jeden z najpopularniejszych gier na świecie. Od premiery w 2009 roku gra ewoluowała, wprowadzając nowe postacie, przedmioty i zmiany w rozgrywce. Sezon 14 nie jest wyjątkiem. Riot Games wprowadziło szereg zmian, które mają na celu urozmaicić rozgrywkę i zapewnić graczom nowe wyzwania.

Zmiany na mapie w sezonie LoL 2024

Jednym z najbardziej godnych uwagi aspektów teasera rozgrywki sezonu 2024 League of Legends są ogromne zmiany terenu na Summoner’s Rift. Obszar Baron Pit został zmieniony, aby mieć jeszcze więcej sposobów na zbliżenie się do celu, ponieważ otaczające środowisko wydaje się szersze z większą liczbą dróg podejścia do obu dżungli.

Wygląda na to, że wprowadzono również zmiany we wszystkich alejach, czyniąc je bardziej dostępnymi dla ganków, więc trzeba będzie uważać na nowe ścieżki dżunglerów!

Górna aleja

Środkowa aleja

Środkowa aleja również wydaje się bardziej niebezpieczna, ponieważ jedna ze ścian ma nowy zakątek, który dżunglerzy mogą wykorzystać do potencjalnych nurkowań, ale poprawi to również możliwości roamingu, więc uzyskanie priorytetu będzie bardzo ważne w walkach wokół neutralnych celów. Na dolnej alei również widać ogromne zmiany, a krzaki wokół zewnętrznej wieżyczki są znacznie bardziej dostępne, ponieważ nie ma ściany oddzielającej aleję od obszaru Blue Buff.

Dolna aleja

Zauważyliśmy również więcej zmian w terenie wokół górnego obszaru Blue Buff, ponieważ ściana oddziela drużynę od bezpośredniego dostępu do Barona.

Zmiany w dżungli w sezonie 2024 LoL-a

Zwiastun rozgrywki na sezon 2024 pokazuje również potwory z dżungli, które uległy zepsuciu Pustki, z istotnymi zmianami w ich wyglądzie, a być może także w zachowaniu.

Pierwszy na liście jest Red Buff, który prezentuje swój nowy wygląd i wygląda jeszcze straszniej niż zwykle.


Blue Buff również doczekał się pewnych zmian w sezonie 2024 League of Legends.


Nawet Rift Scuttler znalazł się pod wpływem Pustki.


Wygląda też na to, że w rzece czai się nowy potwór, ale równie dobrze może to być nowa animacja dla Rift Scuttlera.